Убиен полициски инспектор пред ноќен клуб во Босна и Херцеговина

Околу полноќ се случи убиство во центарот на Бијелина во БиХ. Инцидентот се случил пред ноќен клуб во центарот на градот, пишува Кликс.ба.

Едно лице е убиено, а едно е рането. Според неофицијални информации, убиен е инспекторот на полициското одделение Бјелина Н.М., а ранет е работник од обезбедувањето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e