Троен самоубиствен напад во Ирак со најмалку 12 жртви

Портпаролот на полицијата во провинцијата Салахудин. Мохамед ал-Џабури, изјави дека северно од Багдад изведен е троен самоубиствен бомбашки напад на контролен пункт во кој загинаа најмалку 12 припадници на безбедносните сили.

 – Нападот се случи во моментот кога началникот на локалната полиција и директорот на провинцискиот безбедносен комитет биле на пунктот, но двајцата го преживеаја нападот, посочи ал-Џабури.
За поврзани вести продолжете надолу

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e