Тешка сообраќаја несреќа меѓу два автобуси и камион со над 60 повредени во Романија

Над 60 лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа меѓу два автобуси и камион во округот Телеорман во јужна Романија. Активиран е таканаречениот план за црвена интервенција, пренесува Аџерпрес.

Сообраќајната несреќа се случила утринава на Е70, меѓу градовите Бујорени и Прунару. Досега во болница се пренесени четири лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e