(ФОТО) Еди Рама се расправа со пензионери кои излегле од дома

Албанскиот премиер Еди Рама попладнево прошетал на неколку улици и пазари во Тирана да ја провери ситуацијата и да ги советува граѓаните да не излегуваат од дома порачувајки им да останат дома за побргу да се справат со опасниот Коронавирус.

edi rama 90982760_10157566220211523_3004584250688143360_n 90697347_10157566220326523_7176572322172633088_n 90666707_10157566220546523_4705951277740195840_n 90285530_10157566219891523_4324134388842364928_n

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ