3-годишно дете и двајца возрасни убиени на Флорида поради расправија за куче

Тригодишно дете и двајца возрасни загинале при расправија за продажба на куче. Инцидентот се случил во саботата околу 22 часот во станбен комплекс на Флорида.

Помошникот на шефот на канцеларијата во Џексонвил, Џ.

Потоа дошло до пукање кое избило при расправија при што биле убиени три лица, а едно лице е рането. Очевидци рекле на полицијата дека двајцата мажи побегнале со автомобил.

Стронко истакна дека двајцата загинати и еден ранет се на возраст од 20 години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e