(ВИДЕО) Роналдо повторно го воодушеви светот – девојчето плачеше од среќа

Кристијано Роналдо го подари својот дрес на млад навивач на крајот од натпреварот со Ирска – и покрај тоа што веќе му го вети на тинејџерскиот голман Гавин Базуну.

Двете страни одиграа нерешено 0-0 во нивниот натпревар од квалификациите за Светското првенство. По натпреварот, една девојка реши да оди на тревникот на стадионот и да го запознае својот идол Роналдо.

Роналдо го прегрна девојчето и ѝ го подари неговиот дрес, пред таа да посегне по уште една прегратка.

Камерите потоа го снимија Базуну во позадина, кој се чинеше дека е единствениот на стадионот кој се чувствува малку разочаран.

Се смета дека Роналдо му го ветил дресот на Базуну.

Навивачите реагираа на инцидентот и иако се среќни што еден поддржувач си отиде дома среќен, тие не можат а да не се сочувствуваат со Базуну.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e