Вардар со три гола во второто полувреме до победа над Струга

Со три гола во второто полувреме, Вардар беше подобар од екипата на Струга во меч од 5. коло во Првата македонска лига. Жуниор на два пати и еднаш Најдовски беа стрелците на головите за „црвено-црните”, со кои дојдоа до третиот триумф по ред во најелитното македонско натпреварување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e