Реал го промовира Рејнер

Младиот фудбалер од средниот ред Рејнер, денеска официјално е претставен како играч на Реал Мадрид. Презентацијата се одржа на стадионот на Реал „Сантијаго Бернабеу”.

Рејнер дојде во Реал Мадрид од Фламенго во јануари за 30 милиони евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e