ПСЖ влегува во трка со Јувентус за потписот на Погба

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, може да замине во Пари Сен-Жермен, пренесува францускиот портал „Le10sport.com“.

Според изворот, парижаните ќе се натпреваруваат за 26-годишниот Французин со Јувентус.

Во тековната сезона, Погба одигра само седум натпревари во Премиер лигата, во кои оствари две асистенции.

Цената на играчот од средниот ред според „Трансфермаркет“ е 100 милиони евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ