Новак Ѓоковиќ е во притвор

Новак Ѓоковиќ е приведен на аеродромот во Мелбурн, потврди неговиот татко Срѓан.

Како што изјави Срѓан Ѓоковиќ за Б92, најдобриот тенисер во светот моментално е сместен во соба на аеродромот во Мелбурн.

– Никој не може да влезе таму, изјави таткото на актуелниот шампион на Австралија опен, додавајќи го следново.

„Пред неговата соба има двајца полицајци“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e