Нејмар е најдобриот бразилски фудбалер во Европа за 2021 година

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Нејмар е добитник на наградата Златна Самба. Оваа информација ја објави бразилското издание на „Sambafoot“.

Награда се доделува на најдобриот бразилски фудбалер кој игра во Европа.

Нејмар на Инстаграм објави фотографија со наградата која ја освои по петти пат во кариерата.

Тој оваа награда ја освои и во 2014, 2015, 2017 и 2020 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e