Милан ја одби понудата на ПСЖ за Бенасер тешка 30 милиони евра

Играчот од средниот ред на Милан, Исмаил Бенасер нема да оди во ПСЖ.

Според француските медиуми, италијанскиот клуб ја отфрлил понудата за 22-годишен Алжирец вредна 30 милиони евра. Побарано е Пари Сен-Жермен да плати 40 милиони евра.

Оваа сезона Бенасер одигра 23 натпревари на сите турнири за Милан и оствари една асистенција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e