Меси прв пат во составот и може да дебитира за ПСЖ денес против Ремс

За прв пат, напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси беше вклучен во составот на тимот за натпреварот од шампионатот на Франција. Триесет и четиригодишниот Аргентинец може да дебитира за парижаните вечер во 4. коло против Ремс.

Напаѓачите Нејмар и Килијан Мбапе исто така се вклучени во составот од 22 луѓе.

Дефанзивецот Серхио Рамос продолжува да закрепнува од повредата и треба да се врати по пауза за меѓународните натпревари.

За потсетување, 34-годишниот Меси се пресели во ПСЖ од Барселона на 10 август, потпишувајќи двегодишен договор со францускиот клуб.

Натпреварот Ремс – ПСЖ е закажан за вечер со почеток во 20:45 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e