Меси даде 500 илјади евра за борбата против коронавирусот

Капитенот на Барселона, Лионел Меси донираше 500 илјади евра на фондација во Аргентина, која се бори против коронавирусот, пренесува „TyC Sports“.

Оваа сума ќе се искористи за набавка на заштитна облека и маски за лекари и здравствени работници, потрошни материјали и апарате за вештачка вентилација.

Оваа сезона, 32-годишниот Меси запиша 24 голови и 15 асистенции на 31 натпревар за Каталонците.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e