Ибрахимовиќ ќе игра на Светското првенство во Русија

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ на својот профил на Твитер најави дека ќе игра на Светското фудбалско првенство во Русија, што ќе се одржи во текот на летото.

Триесет и шестгодишниот напаѓач на Лос Анџелес Галакси објави дека шансите за играње на Светското првенство се многу големи.

Целиот текст на Алсат прочитајте го на следниот ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ