Ѓоковиќ останува во притвор за време на Божиќ!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ претстојниот голем празник Божиќ ќе го дочека во притвор во Мелбурн, соопштија од Австралија. Судењето на Ноле, кое штотуку започна, нема да заврши пред понеделник, 10 јануари, кога почнуваат квалификациите за првиот Грен слем сезонава, а дотогаш Србинот сигурно ќе треба да биде во Мелбурн.

Така, Ѓоковиќ ќе биде во притвор за Бадник и Божиќ. Австралијците не се грижат многу за тоа. На тамошните политичари им е важно како да си освојат некој плус бод, за останатото не им е гајле.

Новак моментално е предмет на политичка игра и се чини дека наскоро нема да може да побегне од неa, коментираат неговите фанови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e