Ѓоковиќ од „Род Лејвер Арената“: И покрај се, останувам тука!

Новак Ѓоковиќ по победата во судот во Мелбурн замина директно во Род Лејвер Арената и испрати силна порака до светот.

“Задоволен сум и благодарен што судијата ја поништи одлуката да ми се одземе визата. И покрај се што се случи, сакам да останам и да се натпреварувам на Австралија опен. Останувам фокусиран на тоа. Летав овде за да играм на еден од најпознатите важни настани што ги имаме, и тоа пред неверојатни навивачи. Засега не можам да кажам ништо освен ВИ БЛАГОДАРАМ што бевте со мене низ сето ова и што ме охрабривте да останам силен!“, заклучи Новак Ѓоковиќ во своето обраќање на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e