(ФОТО) ЕХФ потврди: Македонија без Кире Лазаров до крајот на првенството

Капитенот на македонската репрезнтација, Кире Лазаров нема да игра до крајот на ракометното првенство, потврдија од европската ракометна федерација (ЕХФ) на својот твитер профил.

Лазаров по 11 минути на натпреварот со Шпанија мораше да го напушти теренот поради повреда.

“Ова не беше добра ноќ во Вараждин. И двајцата, Кире Лазаров и Пол Друкс се надвор од остатокот од првенството. Се надеваме дека набргу и двајцата ќе ги видиме  на теренот”, напишаа од ЕХФ.

123

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ