Челзи ќе продава четворица играчи

Премиерлигашот Челзи сака да продаде четири фудбалери за да ослободи средства за летни трошоци, објави „ football.london“.

Според изворот, бранителите Курт Зума и Емерсон, играчот од средниот ред Рос Баркли и напаѓачот Миша Батшуаи може да го напуштат клубот. Лондончаните се надеваат дека ќе заработат 113 милиони фунти од продажбата.

Се очекува Челзи да се обиде да ги купи напаѓачот на напаѓачите Тимо Вернер од Лајпциг и Муса Дембеле од Лион.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e