(ВИДЕО) „КАЈМАК“ на Манчевски вечерва со промоција во Крива Паланка

Режисерот, Милчо Манчевски вечерва на својот фејсбук профил го објави официјалниот трејлер за најновиот негов филм, „Кајмак“.

Главните улоги ги играат: Ратка Радмановиќ, Камка Тоциновски, Благоја Чоревски, Сара Климоска, Петар Мирчевски, Александар Микиќ, Борис Чоревски, Симона Спировска.

314709855_700093708148576_5529510076806032733_n

“Кајмак” од 17-ти ноември во кината низ цела Македонија.

Во НУ Центар за култура Крива Паланка ќе биде прикажан вечерва со почеток во 19:30 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e