Тарантино доби дете на 56 години: Се породи неговата 20 години помлада сопруга

Квентин Тарантино (56), првпат стана татко, а доби дете со 20 години помладата сопруга Даниела (36).

Тие двајцата станаа родители во саботата на 22. февруари, а Даниела се породи во Тел Авив во Израел, каде што и таа е родена, па оттаму произлегува и нивната желба детето да биде родено токму таму.

Квентин и неговата сопруга се уште не го открија името на детето, но како што наведуваа одредени медиуми, добиле син.

Квентин и Даниела се познаваат уште од 2007 година, а десет години подоцна северија, а венчавката следуваше по година ипол дена, во ноември 2018 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ