Се огласи Емина Јаховиќ по земјотресот во Истанбул

Светот е потресен од земјотресите во Турција и Сирија, а на социјалните мрежи се шират тажни фотографии и видеа, додека корисниците пишуваат зборови на поддршка. Силен земјотрес го погоди и Истанбул каде живее пејачката Емина Јаховиќ која се огласи преку Инстаграм.
Турција прогласи четврто ниво на тревога. Алармната состојба на четврто ниво вклучува меѓународен повик за помош. За сите вас ширум светот кои ја читате оваа порака. На нашите луѓе кои беа под урнатините на земјотресот во мојата земја им треба вашата помош за да се спасат – порача пејачката на Инстаграм.
1

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e