(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Роди син и се разведе од Кајмаковски, а сега е главна на Инста

Кристина Димитриевска, екс сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски уште пред да се омажи важеше за една од најубавите манекенки во нашата земја.

За жал откако заплива во брачните води таа реши да ја стави кариерата во мирување и да се посвети на брачниот и семеен живот.

Но, животот е непредвидлив. По три години брак Даниел и Кристина се разведоа и секој од нив продолжи по својот пат.

Атрактивната тетовчанка е повторно активна на социјалните мрежи каде објавува фотографии и видеа од себе, а од пред извесно таа откри дека наскоро ќе се проба и како пејачка на музичката сцена.

Погледнете како таа изгледа денес:

View this post on Instagram

@sf.premium 🔥🔥🔥

A post shared by Kristina💧 (@kristina.dimitry) on

View this post on Instagram

🌡🌡🌡 @sygniusproduction

A post shared by Kristina💧 (@kristina.dimitry) on

View this post on Instagram

#newvideoclip 🥰🎤 @rm__clothing

A post shared by Kristina💧 (@kristina.dimitry) on

View this post on Instagram

#relaxday😎

A post shared by Kristina💧 (@kristina.dimitry) on

View this post on Instagram

The time is always right to do what is right.

A post shared by Kristina💧 (@kristina.dimitry) on

View this post on Instagram

#view

A post shared by Kristina💧 (@kristina.dimitry) on

View this post on Instagram

#streetsofbelgrade

A post shared by Kristina💧 (@kristina.dimitry) on

View this post on Instagram

Eyes are never quiet.

A post shared by Kristina💧 (@kristina.dimitry) on

View this post on Instagram

Za lugje so vkus @amacaffemacedonia ☕❤

A post shared by Kristina💧 (@kristina.dimitry) on

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e