(ФОТО) Аделина во гламурозно издание за првиот роденден на синот Јон

Аделина Тахири и нејзиниот сопруг Серјожа Марков вчеравечер организираа гламурозна роденденска забава за својот син Јон кој наполни една година.

На прославата присуствуваа голем број на нивни пријатели, роднини, но и познати фаци од домашниот џет сет.

За музиката и доброто расположение бил задолжен Џеј Рамадановски кој допатувал во Скопје специјално за овој повод.

Во продолжение погледнете како изгледаше луксузната роденденска забава:


View this post on Instagram

👗 @albinadylaa 💄 @sellmakasumoviq 💇‍♀️ @kacilleshi 💍 @mybrilliantguide

A post shared by Adelina TahiriMarkov (@adelina_tahiri1) on


69877746_535408527030862_5723436323017064448_n

69847237_1216595795207694_4353339509325168640_n

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ