Еве зошто Наташа Беквалац била дивјачки претепана од сопругот

Во време кога светот се бори против злоставување на жените, Србија ја потресува еден случај на семејно насилство.

Познатата пејачка Наташа Беквалац била претепана од сопругот Лука Лазукиќ, со кого во брак е нешто повеќе од половина година, и тоа само месец и пол откако што родила. Српските медиуми во текот на викендот донесуваа брутални детали, како оној дека Лазукиќ ја удирал пејачката во раната од царскиот рез. Иако се чинело дека се во среќен брак, било откриено дека Лазукиќ после ноќниот провод дошол дома во алкохолизирана состојба и заспал покрај сопругата.Потоа таа се разбудила и во неговиот мобилен телефон пронашла љубовни пораки кои ги разменувал со други жени и го разбудила. Прво се скарале,а потоа Лазукиќ ја удирал Наташа и ја влечел по станот.

Целиот текст на порталот Екран прочитајте го ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ