(ВИДЕО) Заев во 24 Анализа: Македонија и Грција никогаш не биле поблиску до решение за спорот со името

Никогаш нашата земја не била поблиску до решение за спорот за името, отколку што е сега, затоа сум оптимист, изјави премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во 24 Анализа.

Ќе се обидеме спорот да го решиме сами, Македонија да чекори напред, да добие членство во НАТО и почеток на преговори со ЕУ, рече Заев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ