(ВИДЕО) 360 Степени сезона 4, бр. 49

Во новото издание на „360 Степени“ на Алсат-М:

– Депонии со опасен отпад од ОХИС најверојатно има и надвор од дворот на фабриката. Прв јавен настап на докторката која откри линдан во крвта на девојчиња предвреме влезени во пубертет.

– Александар Дугин  – гостинот од Русија на Јанко Бачев, гостин и на Никос Коѕијас. Што стои зад неговата посета?

– Каква е состојбата со дивите депонии во Тетово и во Струга?  Владата бара од општините да и дозволат да ги изгради регионалните депонии.

– Стадионите во Македонија се во многу лоша состојба. До кога фудбалски прволигаши ќе бидат домаќини на гостински терен?

– Шведската агенција за меѓународна развојна соработка СИДА ја обновува помошта за Македонија по 6-годишна пауза.

– Нова „Саботажа“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ