Пендаровски: Ми пречи „Северна“, ден-денеска не можам да се навикнам (ВИДЕО)

„Ми пречи. Ми пречи како и претпоставувам на сите Македонци, на сите граѓани во земјава. И ден-денеска не можам да се навикнам. Можеби со тек на време, ќе биде“, вели претседателот Стево Пендаровски запрашан од новинар на „Ал Џезира“ дали му пречи додавката „Северна“ ново име на државата.

Емисијата на „Ал џезира“ премиерно ќе се емитува во понеделник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e