Меџити: ВМРО ДПМНЕ прифати се многу повеќе од СДСМ, само не СЈО

Градоначалникот на Чаир, Изет Меџити вечерва гостуваше на телевизија Алсат М во емисијата На патот кон… каде изјави дека ВМРО – ДПМНЕ прифатиле и повеќе од тоа што првично се барало од страна на албанските партии, освен СЈО.

– ВМРО ДПМНЕ прифати и двојазичност, и геноцид и казни за директорите на институции каде нема да се збори Албански, СЕ прифатија, само за СЈО не сакаа дља слушнат! Затоа не ни успеа коалицијата со нив! И за ова имаме писмени докази, рече Меџети.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ