Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори (ВИДЕО)

„На вчерашната лидерска средба ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори. Тоа што Мицкоски не прифати избори во декември кажува дека се плаши од граѓаните, знае дека го чека нов пораз“, вели денеска Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ.

„Јасно е дека СДСМ и коалицијата што ја предводи се фаворити на изборите на 12 април.

Во изминатите 2 години ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски беа единствените што работеа против рефромите, против напредокот, против интеграцијата во ЕУ и НАТО“, посочува Костадинов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e