(ФОТО) Ова е македонскиот планинар кој загина на Кајмакчалан

Александар Миновски е момчето кое вчера заедно со Калина Велевска беше пронајден мртов на планината Кајмакчалан.

Групата била составена од 50 планинари кога тргнале кон искачување на врвот Кајмакчалан.

Групата планинари откако ја преминале грчката граница, забележале дека парот не е со нив и пријавиле во полиција. Вчера попладне беа пронајдени нивните безживотни тела.

minovski1

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ