Денес не очекува сончево и топло време

Топло, со мала до умерена облачност. Од североисточен правец ќе дува ветер.

Утринската температура ќе биде од 8 до 17 Целзиусови степени, а дневната ќе се движи од 26 до 33 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и со умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 14 Целзиусови степени, а дневната до 31 степен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e