БЕШЕ РАЗРЕШЕН ПОРАДИ КОКАИН, СЕГА СЕ ЗАКАНУВА СО ТЕПАЊЕ: Скандалозно однесување на екс директор на ЈП Улици и патишта

Како што најавивме во предходниот прилог, “Граѓански збор” се приклучува на апелите за борба против говорот на омраза што се шири на социјалните мрежи, пишуваат од порталот.

Во таа насока започнуваме со серијал од објави за одредени личности кои со своето скандалозно однесување претставуваат срамен пример како за себе, семејствата, така и за општеството во кое живеат, велат од “Граѓански збор”.

Прв наш пример за непристојно однесување е поранешен директор на едно скопско јавно претпријатие.

Сенад Смајловиќ – поранешен функционер во Социјалдемократската младина, советник во Совет на општина Бутел, кандидат за пратеник, директор на ЈП Улици и патишта … Да, да и кога ќе го прочитате ова, си велите, мора да е некој успешен млад човек. Но која е вистината?

Смајловиќ, после промената на локалната власт 2017г беше именуван за директор на ЈП Улици и патишта. Во третата година од неговиот мандат, медиумите објавија дека е фатен од полицијата во Струга со кокаин.

За ова дело јавноста не знае, дали и со што беше казнет, освен што беше разрешен од функцијата.

Но наместо да биде казнет и исклучен од партијата, Смајловиќ повторно е вработен со решение во друго државно јавно претпријатие.

Истиот овој екс функционер, наместо да ја “наведне главата” поради нанесената штета кон партијата и тогашната локална власт со неговото непримерно однесување, последниот период секојдневно покрај тоа што се користи со мизерен и вулгарен речник на социјалните мрежи, може да се забележи дека упатува сериозни закани за физички пресметки кон актуелни функционери.

Ќе мавал со клоци, ќе шутирал, ќе тепал……па се служи со зборови како: г*мна, лешинари, да ви го еб*м…и уште многу други вулгарни зборови кои секој додека ги чита сигурно си го поставува прашањето: Како може партиите да прибираат вакви ликови во штабови а не пак и да им дадат одговорни функции, да водат претпријатија со големи буџети и после ќе ги фаќале во Струга, епа ќе ги фаќаат кога додека се во фотељи, се отргнуваат од реалноста и “летаат во облаци”, a кога ќе останат без функција сите им се криви без да се погледнат во огледало и да си ги признаат сопствените грешки.

Продолжува…

Извор: Граѓански збор

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e