Уапсен скопјанец кој натепал полицајци

На 05.08.2022 во 03.45 часот на ул.„Даме Груев” во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Б.И.(36) од Скопје затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.
По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e