Приведен кривопаланчанец, нападнал продавачка

На 06.08.2022 во 15:40 часот во Крива Паланка, полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка го лишиле од слобода С.К.(65) од Крива Паланка.

Тој физички нападнал вработена во продажен салон во Крива Паланка.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e