Млада скопјанка натепала полицајци – заврши во станица

На 06.02.2023 во 22.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода М.С.(50) и 19-годишната С.С., двајцата од Скопје.

По завршување на спортски натпревар во салата „Јане Сандански“, М.С. се однесувал агресивно кон полициски службеници, а С.С. физички ги нападнала додека извршувале службени дејствија.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесо

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e