Две лица се степале во објект каде било сместено избирачко место

-Денеска (17 октомври) во 13.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две лица во дворот на основното училиште „Лирија“ во гостиварското село Рачане, а во кој објект било сместено избирачкото место број 528.

Двете лица се идентификувани и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e