Викенд хороскоп: Уживање, креативност, љубезност и нови атрактивни предизвици

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Ќе успеете во целост да покажете што чувствувате. Ќе биде добро. Единствено е важно да не зборувате премногу.

Кариера

Сите ситни работи кои денеска ги извршувате, ќе успеете да ги завршите со помош на вашиот шарм. Други ќе ви помогнат.

Здравје и совет

Релаксирајте се, вежбајте и истегнувајте се.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Вашата интуиција и фантазија денеска сигурно ќе ви помогнат за да ги подобрите вашите лични односи. Потпрете се на внатрешниот глас.

Кариера

Ако имате некои интересни, уметнички или воопшто инвентивни идеи, сега е време да ги изразите или барем да ги ставите на хартија.

Здравје и совет

Некои делуваат прикриено.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Партнерот ќе ви покаже начин како подобро да ги искажувате емоциите. Со задоволство ќе го прифатите новиот стил.

Кариера

Збунетоста поради специфична задача денеска ќе достигне кулминација. Ќе се прашувате, зошто токму вие?

Здравје и совет

Прифатете ги предизвиците.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Рамнотежата која повторно ја чувствувате во врската ќе ве поттикне на похрабри љубовни потези.

Кариера

Ќе размислувате за барањата на шефовите. Сеуште не можете да ги согледате како реален факт.

Здравје и совет

Обидете се да се однесувате позрело.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Со својата сентименталност ќе ја изненадите саканата личност. Таа овој пат ќе биде во улога на заштитиник. Добро е.

Кариера

Ќе бидете нервозни зашто една ситна работа никако не можете да ја приведете кон крај. Ќе морате повеќе да се потрудите.

Здравје и совет

Несоница.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Она што моментално недостига во вашиот љубовен живот, денеска ќе го надоместите со својата фантазија.

Кариера

Големи се вашите очекување од другите, зашто вие работите предано и професионално. Но, не се сите како вас.

Здравје и совет

Бидете реални во своите проценки.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Денот е добар за опуштени дружења со кафе. Може да прошетате и да се подружите со пријатели, додека љубовните односи се површни и на дистанца.

Кариера

Ќе успеете да се договорите за една креативна соработка. Исто така, ќе успеете да пласирате некои ваши специфични идеи.

Здравје и совет

Следува нов козметички третман.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Пред вас е одличен ден за дружење од секаков вид, полно со добри намери и искреност. Излезете, прошетајте и сакајте се.

Кариера

Многумина ќе успеат креативно да се изразат, а нивните уметнички идеи ќе бидат прифатени.

Здравје и совет

Ќе се чувствувате како риба во море.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Оние кои бараат сродна душа, денеска би можеле да забележат одредени емоции кон личност со која работат.

Кариера

Денот ќе ви донесе уживање, креативност, љубезност и нови атрактивни предизвици. Работете што било, ќе се исплатува.

Здравје и совет

Здравјето ви е добро.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Сеуште не сте се оладиле од бурното минато, а веќе ви се местат ситуации за нови љубовни предизвици. Бидете смирени.

Кариера

Денеска ќе ви се отвори шанса на релативно лесен и пријатен начин да ја зголемите својата заработувачка.

Здравје и совет

Чувствителност на грлото.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Своите лични односи денеска ќе ги градите на многу суптилни нивоа. Ќе ви биде важно она што е суптилно и нежно.

Кариера

Она што до сега го постигнавте, ќе ви донесе и некои исклучително интересни опции и идеи. Денеска ги анализирате.

Здравје и совет

Послушајте ја интуицијата.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Во љубовни прашања денеска ќе го барате она скриеното, недопирливо, суптилно, а ќе се воддите од своето шесто чуло.

Кариера

Начинот на кој некому ќе може да помогнете, е исклучителен. Не очекувајте ништо конвенционално.

Здравје и совет

Здравјето ви е добро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e