Во Лондон изгоре црква стара 150 години

Црквата Свети Марко во северозападен Лондон, која е стара повеќе од 150 години е уништена при синоќешниот пожар.

Лондонската противпожарна бригада соопшти дека нема извештаи за повредени и дека причината за пожарот се уште не е позната, пренесува BBC.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e