Во Албанија две лица загинаа во поплави

Две лица загинаа во поплави во Албанија, откако водата го однела автомобилот со кој патувале, соопшти полицијата.

По 16-часовна потрага, денеска се пронајдени телата на две лица, татко и син, кои исчезнаа вчера откако нивниот автомобил го однесе река во близина на Скадар, пренесе „Танјуг“.

Полицијата соопшти дека во моментот на несреќата во автомобилот имало три лица, татко, син и ќерка, а девојката успеала да се спаси и е надвор од животна опасност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e