Силно невреме ја погоди Србија

Нови Сад го погоди силно невреме со ветер и дожд, а на социјалните мрежи беа објавени апокалиптични сцени.

Силното невреме погоди неколку населби, при што и во следните часови се очекува да продолжи невремето.

Српските медиуми пишуваат дека бурата поминува неколку километри северно од Нови Сад, а можна е појава на торнадо во неколку области.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e