Силен земјотрес ја погоди БиХ

Силен земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Босна и Херцеговина. Тоа се случило на 27 километри северозападно од Травник, пренесува „Аваз.ба“.

Земјотресот бил почувствуван во Жепч и неговата околина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e