Маж од Шкотска му дал кокаин на двомесечно бебе

Гоу Вилер од Пертшир признал дека го загрозил животот на новороденче давајќи му кокаин.

Сè се случило во 2020 година. Шерифот Дејвид Хол ја одложил казната во очекување на подготовка на извештај од социјалните работници. Мајката на детето сфатила дека детето не е добро, а наодите покажале дека детето имало кокаин во телото.

На Вилер ќе му се суди во Перт и нема да биде задржан во притвор до судењето бидејќи платил кауција, пишува Би-Би-Си.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e