Двојно убиство во Северна Митровица: Си ги убил братот близнак и таткото

Две лица се убиени, а според првите информации станува збор за момче кое си ги убило братот близнак и таткото, кој е познат адвокат во Северна Митровица.

Злосторството се случило на улицата „Крал Петар“ во Северна Митровица утрово околу шест часот, а на него му претходела караница.

Портпаролот на косовсната полиција Бранислав Радовиќ потврди дека во инцидентот учествувале двајцата браќа близнаци родени во 1993 година и нивниот татко.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e