Четири лица се тешко повредени при удар на гром во близина на Белата куќа

Четири лица синоќа се тешко повредени од удар на гром во близина на Белата куќа во Вашингтон.

Громот удри во две жени и двајца мажи кои биле во јавниот парк што е лоциран пред резиденцијата на американскиот претседател.

Повредените се хоспитализирани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e