Роналдо е можна замена за Левандовски во Баерн Минхен

Португалскиот фудбалски интеранционалец Кристијано Роналдо е на излезната врата кај Манчестер јунајтед, па се погласни се највите во европските медиумите дека ќе замине по ново предизвик во германската бундеслигашка конкуренција, каде нема настапувано во својата богата кариера.

Трофејниот Баер Минхен е клубот кој се поменува како нова дестинација за Роналдо. Шпански „АС“ пренесува дека германскиот гигант би можел да го доведе како замена за Роберт Левандовски кој прави се за клубот да го пушти во Барселона.

Најавите од Островот се дека Роналдо не се вклопува во идејата на Ерик Тен Хаг, додека во Баерн ќе добие и можност повторно да игра во Лигата на шампионите што во Јунајтед не би било случај во сезоната која следи.

„После потписот со Садио Мане, Баерн може да го донесе и Кристијано Роналдо со што би станал главна тема во овој преоден рок“, стои во дел од текстот на „АС“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e