Поради трансферот на Касемиро, Роналдо останува во Манчестер

Кристијано Роналдо нема да го напушти Манчестер Јунајтед ова лето. Триесет и седумгодишниот напаѓач прифати дека оваа сезона ќе ја помине во англиски клуб.

Според инсајдерот Педро Алмеида, трансферот на Касемиро во Манчестер јунајтед сериозно влијаел на одлуката на Португалецот.

Роналдо и претходно играше заедно со Бразилецот за Реал Мадрид.

Во првите два натпревари од Премиер лигата Јунајтед забележа два пораза. Роналдо на двата натпревари влезе на теренот и не постигна гол.

Англиските медиуми изминатиот период шпекулираа дека Кристијано би можел да замине во Атлетико Мадрид, Баерн Минхен или Борусија Дортмунд.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e