По цели 16 години, Роналдо и Меси не се заедно во Топ 20 во изборот за „Златна топка“

Секоја година во изминатите петнаесетина сезони Кристијано Роналдо и Лионел Меси беа главни кандидати во трката за освојување на „Златната топка“. Сепак, нивната ера се чини дека заврши. По цели 16 години, Португалецот и Аргентинецот заедно не се меѓу Топ 20. Сега не само што не се меѓу главните претенденти за наградата, туку ги нема и меѓу првите десетмина на листата.

Кристијано Роналдо е рангиран на 20. место, а Лионел Меси ниту меѓу првите 30 најдобри имиња.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e