Објавен списокот на фудбалери за натпреварот со Албанија

На 5 септември во Скадар македонската сениорска репрезентација ќе ѝ гостува на Албанија во 1. коло од квалификациите за Светското првенство 2018.

Селекторот Игор Ангеловски денеска го објави списокот на репрезентативци за овој дуел.

На списокот се најдоа 18 играчи:

Голмани:
Костадин Захов и
Столе Димитриевски.

Одбрана:
Ванче Шиков,
Леонард Жута,
Кире Ристевски,
Стефан Ристовски и
Даниел Мојсов.

Среден ред:
Милован Петровиќ,
Остоја Стјепановиќ,
Стефан Спировски,
Никола Ѓорѓев,
Езгијан Алијоски,
Ферхан Хасани и
Агим Ибраими.

Напад:
Горан Пандев,
Иван Тричковски,
Илија Несторовски и
Бесарт Ибраими.

Првичниот собир на  репрезентацијата е закажан за 29 август во хотел „Гранд Плаза“ во Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e