Јанковиќ сигурна во првото коло на US OPEN

Српската тенисерка, Јелена Јанковиќ, во првото коло на US OPEN ја совлада Дуке Маримо со 6:4, 6:1 и избори пласман во понатамошната фаза.

Јанковиќ, без многу потешкотии за нешто повеќе од еден час игра го заврши мечот со победа.

Во второто коло ќе игра со шпанката Суарез која пак ја победи бразилката Переира со рекордни 6:0, 6:0.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

e